uzun hikaye
uzun hikaye

-Aga beeee!

-?

Küçücük bir anı bile sığdıramadığımız hayatımıza, yüz on sayfalık ince bir kitaba uzun hayatlar sığdıran, sinemayı yakıp Münire’yi kaçıran Bulgaryalı Ali’nin hikâyesi…

Bu uzun hikaye iki zorlu yaşantıdan filizlenen Mustafa’nın çileli hayat hikayesinden ortaya çıkmıştı. Sevdiğini sahiplenen Bulgaryalı Ali ile sevdiğini yalnız bırakmayan Münire’nin hikayesi. Göz yaşartan ve okurken boğazımızı düğüm düğüm eden bir UZUN HİKAYE’nin baş mimarileriydi onlar. Ali adam gibi adammış, okurken helal olsun be dediğim bir kahramandı benim için. Lakin sadece Ali’ler yoktu hikayede; Mustafa’nın arkadaşı Celal’in ölümcül hastalığı ve onun Ayla’ya olan sevdası bir yana dursun iki arkadaşın aynı kızı sevdalanmasına ne demeli? Bu arada iyi kalpli istasyon şefini, Emin efendiyi, okulun hademesini ve bunların tam aksi olan okul müdürü, zabıta memurunu da unutmamak gerek.

Yaz sıcağında elime aldığım “uzun hikaye” içimi cız ettiren olay örgüsüyle birlikte konular arasındaki geçişi gayet akıcı olduğu için, sanki bir kitap okuyormuşcasına değil de kütüphanenin tozlu raflarının arasından çıkan eski bir günlüğü okuyormuş gibi bir hissiyat veriyor. Kısacası bir erkek olarak üzdün be bizi Bulgaryalı Ali…

2 YORUMLAR

  1. Thank you for each of your hard work on this web page. My aunt really likes making time for investigations and it’s really obvious why. Most of us learn all of the lively method you offer precious suggestions through this web site and even increase participation from some other people on the matter so our favorite girl is now learning a lot of things. Take advantage of the rest of the year. You are always doing a really great job.

  2. I happen to be writing to make you understand what a wonderful experience our princess went through visiting yuor web blog. She realized too many things, with the inclusion of what it is like to possess an incredible teaching style to make the rest without problems understand various very confusing topics. You undoubtedly surpassed visitors’ expected results. Thanks for supplying those warm and helpful, trustworthy, revealing not to mention unique tips on your topic to Tanya.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here