uçurtma avcısı
uçurtma avcısı

-Ebedi dostluklara…

Bu yazımda sizlere tanıtacağım kitabı okumaya karar verdiğinizde, eğer duygusal bir yapıya sahipseniz yanınıza almanız gereken şeylerin başında bir adet mendil paketi olduğunu belirtmeliyim. Çünkü duygu yüklü bir kitapla karşı karşıyasınız.

Roman okumaya çok sıcak bakmadığım zamanlarda çıkmıştı karşıma “Uçurtma Avcısı”… Her ne kadar roman tarzı kitaplar için ön yargım olsa da içimden bir ses bu kitaba şans vermemi söyledi. kitabı okurken de kitabın beni benden aldığını söyleyebilirim. Genellikle sinema izleyip, kitap okumayan biriyseniz, sinemanın kitaptan daha etkili olduğunu düşünebilirsiniz. Lakin “Uçurma Avcısı”nı okuduktan sonra insanın içinin titremesinin sadece pahalı sahnelere, ağır dramlara ve yüksek baslı ses sistemlerine ihtyiacı olmadığını göreceksiniz. Sadece ve sadece bir yazarın kalemini oynatmasıyla, sizi ağlattığına şahit olacak, hüznü derinlerinizde hissedeceksiniz.

“Acaba?” kararsızlığıyla alıp başladığım bir kitabın, “Yok artık!” hayretleriyle devam ettiği ve kitabın sonlarına doğru içimde kuvvetli zelzelelerle beni mahvettiği “Uçurtma Avcısı”nı okumanızı tavsiye ediyorum. Eğer ki filmini izlemediyseniz çok şey kazanmışsınızdır. Velev ki izlediniz, yine de kitaba da şans vermenizi tavsiye ederim. Çünkü kitabı okuduktan sonra, filmi izlemek için oynat tuşuna bastıktan dakikalar sonra kapatmıştım. Aynı duyguyu asla bir film veremezdi.

Eminim ki aramızda Emir gibi olanlar çıkacaktır. Yaşananlara seyirci kalıp, seneler sonra arkasını döndüğünde “Keşke yapmasaydım!” deyip pişman olanlar. Tabii, Hasan gibi hayata karşı Pollyannalar da olacaktır. Hani yaşanmışlıklara rağmen sükût edenler… Kitap bittiğinde Emir’i affeder misiniz bilmiyorum ama Emir’i direkt suçlamak haksızlık olacaktır. Çünkü yaşananlar çocukken yaşanacaktı ve hayat boyu yaşanan hadiseleri Emir ve Hasan birlikte paylaşacaklardı. Uzaklarda… Birbirlerinden habersiz, daima…

Şunu da belirmek istiyorum: Bu yazıyı okuduktan sonra “Oğlum sen duygusalsındır ondan böyle olmuşsundur ama ben tam bir ruhsuzum bana dram işlemez.” derseniz emin olun içinizde ki ponçik çocuğu dışarı çıkartacaktır.

Kitap hem normal hem de midi boy olmak üzere iki farklı şekilde yayınlanmış. Normal boy ile midi boy arasında sadece ücret farkı var. Artık hangi boyu okumaya siz karar vereceksiniz. Ekonomik olduğu için benim tercihim midi boydan yana oldu. Âcizane tavsiyem, normal boya fazla para vereceğinize midi boy tercih ederek arta kalan parayla bir kitap daha alabilirsiniz.

Not: Bu arada kitap ödüllü, hani bir şey olacağından değil de artistlik olsun diye söyledim. 🙂

3 YORUMLAR

  1. I am only writing to make you understand what a superb experience our princess undergone viewing yuor web blog. She picked up such a lot of things, with the inclusion of what it is like to possess an ideal teaching style to make the others without hassle thoroughly grasp specified tricky topics. You undoubtedly surpassed visitors’ expected results. Thanks for showing those valuable, trustworthy, revealing not to mention unique tips on your topic to Sandra.

  2. I am also writing to make you know what a impressive encounter my friend’s girl gained reading through your web page. She learned plenty of pieces, which include what it’s like to possess an amazing helping mood to let most people smoothly know several impossible subject matter. You truly exceeded our own expectations. Thank you for offering these necessary, safe, explanatory and even fun tips about this topic to Julie.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here